Fotbal intern, Liga 1

Otelul a castigat al treilea meci consecutiv

Liga 1 Actualizat: Sambata, 12 Mai 2012, 20:52:59
Otelul Galati s-a impus fara probleme pe teren propriu in fata Universitatii Cluj. Galatenii au castigat cu 2-0 cu cate un gol in fiecare repriza, prima reusita apartinandu-i lui Liviu Antal, iar a doua lui Marius Pena din penalty.
La doar cateva zile dupa scandalul din urma meciului cu CFR Cluj, Universitatea lui Claudiu Niculescu a aratat ca o echipa cu totul debusolata la Galati. Nu le-a iesit nimic ardelenilor in prima repriza cu Otelul, echipa care a dominat teritorial, a avut mai multe ocazii si si-a concretizat jocul bun si pe tabela.
Dupa mai multe incercari timide de la distanta de a pune in pericol poarta lui Bosneag, galatenii au impins tot mai mult jocul spre careul advers, iar in minutul 24 Liviu Antal a deschis scorul cu un sut in diagonala, dupa ce a primit o excelenta pasa la intalnire de la Giurgiu.
Clujenii s-au trezit cu greu din amorteala si au aratat mai mult fotbal ofensiv pana la pauza, insa fara sa-si creeze usb car charger for electronic cigarette passthrough prea multe ocazii. Doar Adrian Cristea a incercat in doua faze poarta lui Grahovc, insa primul sut s-a dus putin pe langa bara, iar al doilea a fost prins de portarul Otelului.
Claudiu Niculescu a schimbat ofensiv dupa pauza, dar acest lucru nu s-a vazut. Ardelenii au revenit la jocul apatic din startul meciului si au fost din nou taxati. In minutul 66 Marius Pena a obtinut un penalty dupa un duel cu Mendy pentru minge, lovitura de pedeapsa pe care tot Pena a transformat-o si a dus scorul la 2-0.
Prima mare ocazie de gol a clujenilor a venit abia in minutul 85, cand Draghici a fost blocat excelent in ultima clipa de Grahovac. Portarul otelarilor a avut cateva conflicte cu suporterii din spatele lui pe parcursul reprizei secunde, insa a revenit in gratiile lor dupa parada in fata lui Draghici.Onlinesport: Irina Maxim
Spune-ti parerea: Intra in ciocnirile dintre fanii Ligii 1. Scrie, combate, voteaza. Detalii pe Forum.

See the original post here: Otelul a castigat al treilea meci consecutiv