Fotbal intern

Wesley mentine Vasluiul in lupta pentru titlu

Liga 1 Actualizat: Duminica, 13 Mai 2012, 21:28:28
Brazilianul Wesley Lopes a marcat, duminica seara, unicul gol al meciului pe care FC Vaslui l-a castigat pe teren propriu in fata codasei Sportul Studentesc, echipa deja retrogradata in Liga 2.
Fotbalistii din Regie si-au vandut scump pielea pe terenul formatiei lui Adrian Porumboiu si doar un moment de mare inspiratie din partea golgeterului Wesley a facut ca vasluienii sa evite surpriza.Unicul gol al meciului a fost marcat de golgeterul Ligii 1 in minutul 61. Wesley a primit un balon in interiorul careului, a depasit din dribling un aparator advers si a sutat in forta cu stangul pentru 1-0 din sase metri.Wesley ratase o mare ocazie si in prima repriza Generic Viagra, cand in minutul 34 nu a reusit sa trimita in poarta din doar cativa metri un balon deviat in fata de portarul advers Lungu.Oaspetii au avut si ei sansa lor, cea mai mare ocazie a studentilor apartinandu-i lui Patriche in minutul 64, cand portarul gazdelor Borjan a respins in corner cu un reflex salutar.In urma acestui succes la limita FC Vaslui a revenit pe primul loc al clasamentului Ligii 1 la egalitate de puncte cu CFR Cluj, dar cu un meci mai putin disputat in comparatie cu ardelenii.OnlinesportSpune-ti parerea: Intra in ciocnirile dintre fanii Ligii 1. Scrie, combate, voteaza. Detalii pe Forum.

Read this article: Wesley mentine Vasluiul in lupta pentru titlu